Ubezpieczenie zdrowotne doktorantów na UW

Kilka zebranych, przydatnych informacji dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego doktorantów na UW.

Przystąpienie do ubezpieczenia

Warunki przystąpienia do ubezpieczenia zdrowotnego ZUS przez doktorantów [PDF].
Doktorant do ubezpieczenia może również zgłosić swoje dzieci jak i małżonka/ę, w przypadku gdy ten/ta nie otrzymuje objętych obowiązkowym ZUSem dochodów.

Dowód ubezpieczenia

Dowodem ubezpieczenia doktoranta korzystającego z ubezpieczenia na UW jest książeczka zdrowia doktoranta. Ważność ubezpieczenia potwierdza się stemplując w/w książeczkę w Biurze Spraw Pracowniczych, w Pałacu Kazimierzowskim (parter, pokój nr 1).

Utrata i wznowienie ubezpieczenia

Doktorant podejmujący pracę na umowę o pracę lub umowę o zlecenie traci prawo do ubezpieczenia na UW. Po zakończeniu umowy ubezpieczenie nie jest automatycznie wznawiane. Należy ponownie złożyć formularz ZUS ZZA. Przykładowo, traci się ubezpieczenie podpisując umowy w ramach prowadzenia zajęć na Wydziale i w takim przypadku należy wznowić ponownie ubezpieczenie. W przypadku podpisywanie tylko umowy o dzieło, wcześniejsze zgłoszenie do ubezpieczenia na UW pozostaje aktualne.


Informacje zebrane od Pani Anny Osmańskiej-Zych, Pani Grażyny Gendery, Pana Leszka Plaskoty i Pani Jonaty Wilczewskiej. W razie błędów, przede wszystkim merytorycznych, prosimy o korekty (mailem).

Mikołaj Rybiński

od Samorządu Studentów

Chcielibyśmy przedstawić dwie inicjatywy Samorządu, które niedługo będą oficjalnie prezentowane. Wydają się sensowne i godne wsparcia, stąd prośba o „oddolne” zachęcanie promotorów/znanych wykładowców do brania udziału w tych przedsięwzięciach.

1. „Wyklady o wykładach”. Prawdopodobnie 4 czerwca (czwartek) odbędzie się na Wydziale prezentacja wybranych przedmiotów z rejestracji na rok następny. Chodzi o zachęcenie do zapisywania i przybliżenie problematyki.

2. „Wolne Skrypty”. Trochę jak bumerang wrócił pomysł gromadzenia skryptów do przedmiotów. Studenci mają też pomysł, aby – za zgodą wykładowcy – studenci mogli sami spisywać wykłady i umieszczać je w Sieci.

Jakie są problemy?

Dominik Ludwicki (przewodniczący Rady Doktorantów UW) prosił mnie o przekazanie następującej prośby. Otóż niedługo odbędą się posiedzenia Senatu UW oraz różne konferencje nt. studiów doktoranckich. W związku z tym chcemy zebrać listę problemów, które bezpośrednio dotyczą doktorantów. Jeśli więc są jakieś uwagi, to bardzo będę wdzięczny za ich przekazanie. Szczególnie zależy nam na takich problemach, które są specyficzne dla naszego Wydziału i o których Dominik sam nie ma pojęcia.

Tomek Kazana

GP MIMUWu – Piłkarzyki 2009

Przy okazji otwartych wykładów doktoranckich PhDOpen Wydziałowa Rada Doktorantów organizuje:

GP MIMUWu – Piłkarzyki 2009.

Będzie to cykl 3 turniejów towarzyszących sesjom wykładów PhDOpen. Zaczynamy jutro o 18stej w klubie pracowniczym! (Jutro gramy 2 godziny. Kolejna sesja w sobotę po wykładach.)

Zgłoszenia drużyn dwuosobowych przyjmujemy od zaraz. Prosimy wysłać jednego maila w imieniu drużyny na adres doktoranci@mimuw.edu.pl, zawierającego imię, nazwisko i e-mail członków drużyny oraz jej nazwę. Można zgłaszać się pojedynczo, wtedy osoby będą parowane według kolejności zgłoszeń. Limit drużyn to 16 (liczy się kolejność zgłoszeń).

Na zwycięzcę oraz pozostałych medalistów poza chwałą, sławą i szacunkiem na Wydziale czekają trofea, które mogą upiększyć eleganckie gabinetowe meblościanki.

Dalsze informacje prześlemy jutro bezpośrednio do zainteresowanych drużyn.

Stół do piłkarzyków

Mamy przyjemność ogłosić, że w klubie pracowniczym (koło sekretariatu) znalazł się stół do piłkarzyków zakupiony z funduszu Samorządu Doktorantów UW. Zapraszamy wszystkich pracowników i doktorantów do korzystania ze stołu. Jednocześnie prośba by w miarę potrzeby uszanować obecność innych osób i wstrzymywać swoje piłkarzykowe żądze.

Zdanie wyjaśnienia: wyniki wakacyjnej ankiety, przeprowadzonej pośród doktorantów, wskazywały na bilard, jednak Dziekan zezwolił tylko na piłkarzyki (drugie miejsce w ankiecie).

Wigilie

Chcieliśmy poinformować lub przypomnieć o Wigiliach które odbędą się w tym tygodniu:

  • Spotkanie świąteczno-noworoczne doktorantów UW organizowane przez Samorząd Doktorantów UW w środę, 17 grudnia o godzinie 18.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich w kampusie głównym.
  • Studencka Wigilia Wydziałowa organizowana przez Zarząd Samorządu Studentów w środę, 17 grudnia w sali 2180 (Rady Wydziału) o godzinie 19.00.
  • Choinka Wydziałowa która rozpocznie się w czwartek, 18 grudnia, ok. godz. 15:30 w klubie na III piętrze.

Życzymy udanego sezonu spotkań wigilijnych!