od Samorządu Studentów

Chcielibyśmy przedstawić dwie inicjatywy Samorządu, które niedługo będą oficjalnie prezentowane. Wydają się sensowne i godne wsparcia, stąd prośba o „oddolne” zachęcanie promotorów/znanych wykładowców do brania udziału w tych przedsięwzięciach.

1. „Wyklady o wykładach”. Prawdopodobnie 4 czerwca (czwartek) odbędzie się na Wydziale prezentacja wybranych przedmiotów z rejestracji na rok następny. Chodzi o zachęcenie do zapisywania i przybliżenie problematyki.

2. „Wolne Skrypty”. Trochę jak bumerang wrócił pomysł gromadzenia skryptów do przedmiotów. Studenci mają też pomysł, aby – za zgodą wykładowcy – studenci mogli sami spisywać wykłady i umieszczać je w Sieci.

Jakie są problemy?

Dominik Ludwicki (przewodniczący Rady Doktorantów UW) prosił mnie o przekazanie następującej prośby. Otóż niedługo odbędą się posiedzenia Senatu UW oraz różne konferencje nt. studiów doktoranckich. W związku z tym chcemy zebrać listę problemów, które bezpośrednio dotyczą doktorantów. Jeśli więc są jakieś uwagi, to bardzo będę wdzięczny za ich przekazanie. Szczególnie zależy nam na takich problemach, które są specyficzne dla naszego Wydziału i o których Dominik sam nie ma pojęcia.

Tomek Kazana